Майданчик "Сімейна розмова"

 Вже другий рік   У Степанецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів діє програма « Сімейна розмова».  Підставою впровадження  інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова»  у Степанецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів   є наказ №176 –Г від 17.11.2015 року , який було видано на виконання наказу Департаменту освіти Черкаської ОДА «Про впровадження програми   „ Сімейна розмова“ від 22.04.2015 №7. Виконавцем впровадження  програми «Сімейна розмова»  у Степанецькій спеціалізованій школі І –ІІІ ст.  , є соціальний педагог Момро Вікторія Іванівна, яка пройшла 32- годинне навчання  в рамках семінару – тренінгу  «Особливості  впровадження інформаційно – освітньої  протиалкогольної програми «Сімейна розмова» 07 -09 квітня  2015 року та має відповідний сертифікат. Програма вперше була запроваджена у  школі у 2015 році.  У 2016 – 2017 навчальному році ми продовжили свою роботу. Програма « Сімейна розмова» розроблена для учнів 7-8 класів та їх батьків.
  Основна мета  програми - підвищити рівень інформованості підлітків і батьків про шкідливість вживання алкоголю, надати інформацію батькам про особливості підліткового віку, навчити прийомам конструктивного діалогу батьків і дітей, залучити батьків до виховної роботи школи.
 Учні поглиблюють свої знання про шкідливість алкоголю для організму підлітка, програма сприяє  виробленню чіткої позиції  щодо здорового способу життя, батьки набувають нових знань щодо особливостей підліткового віку, більш конструктивним стає обговорення проблем вживання алкоголю в сім ї.
 У віці 12 -13 років  діти вступають у підлітковий вік. Для цього віку характерні певні особливості. Підлітковий вік пов'язаний з перебудовою психічних процесів. Це період бурхливого розвитку й зростання всього організму та інтенсивної діяльності залоз внутрішньої секреції, що позначається на роботі нервової системи підлітка. Нервова система не завжди здатна витримати силу нових вражень, нових потрясінь. Це період самоствердження , пошуку чогось нового та незнайомого. Тому саме у віці 12-14 років діти найбільш вразливі до спокус та впливу оточуючих.
Було проведене вхідне( у вересні) та вихідне (у квітні) анкетування учнів .
Програма «Сімейна розмова» була презентована для педагогічних працівників школи. Презентація відбулася у вигляді круглого столу.  Представлена презентація програми, наведена статистика. Досить тривалий час у школі впроваджувалася програма «Рівний – рівному».  Педагогічні працівники відмітили схожість і відмінність даних програм. Було відмічено, що питання вживання алкоголю серед підлітків є  дуже актуальним . Відповідно до результатів попередніх опитувань , перше вживання алкоголю  відбувалося у віці 9-10 років . Дитячий алкоголізм значно помолодшав, особливо в родинах , де батьки зловживають алкоголем. Обговорення  викликало зацікавленість у впровадженні програми у школі. У вересні 2015 та  2016 років проходила презентація програми для батьків  учнів 7 класу.
  Для учнів 7 класу щороку проводиться вхідне та вихідне анкетування. За результатами анкетування можна зробити висновок, що діти мають хибні знання  та думки з питань вживання алкоголю неповнолітніми.
 Під час вхідного анкетування 53 % опитаних не вважають , що слабоалкогольні напої приносять таку ж шкоду, як  і міцний алкоголь. При проведенні вихідного анкетування думка дітей змінилася. Тільки 23% учнів не вважають слабоалкогольні напої такими  ж шкідливими як і міцні , 77% переконані, що вони не менш шкідливі, ніж міцний алкоголь.
 При вхідному анкетуванні 46,15% вважали , що слабоалкогольні напої не призводять до залежності, а 46,15% вважали , що призводить. При вихідному - 84,6% переконані, що слабоалкогольні напої призводять до залежності.
 При вхідному анкетуванні 8,3% учнів думали, що алкоголь є дієвим засобом для зняття стресу при вихідному їх число знизилось до 7%;
 При вхідному анкетуванні 23 % дітей ввали, що алкоголь не може негативно на них вплинути, при вихідному  показник змінився на77%.
100% учнів негативно ставляться до вживання алкоголю.
Не досить обізнаними були  учні з питань відповідальності неповнолітніх
Так при вхідному анкетуванні 84% опитаних вважали, що кримінальна відповідальність наступає з 18 років, при вихідному анкетуванні діти давали більш правильні відповіді. 54% дали правильну відповідь – з 14 років.
Щодо адміністративної відповідальності, думки розділилися так
При вхідному 30,77% вважали , що вона можлива з 14 років , при вихідному -38,8%
При вхідному 30,77 % – з 16 років, при вихідному - 61,5%. І ця відповідь є правильною.
Найбільший вплив щодо рішення вживання алкогольних напоїв мають:
Родичі – 30, 7%
Вчителі – 15, %, при вихідному показник змінився на17,6 %
Лікарі -10, 26%
Близькі і друзі – 7,69 %
Уроки біології -7,69%
ЗМІ -7,69% , при вихідному показник змінився  на 5,1%
  З результатів анкетування чітко видно , що найбільший вплив з питань вживання чи невживання алкогольних напоїв на дітей мають батьки. Тому тільки у співпраці з батьками школа може досягти  позитивних результатів. Програма « Сімейна розмова» тим і цікава, що передбачає діалог між дітьми та батьками. В рамках  програми для учнів 7 класу введено факультатив «Відверта розмова» , учні отримали  робочі зошити , в яких є зона роботи для дітей та батьків.План реалізації програми «Сімейна розмова» у 2016-2017 н.р.

В Степанецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів Канівської районної ради№ з/п

Назва (тема) заходу ( в т.ч. факультатив «Відверта розмова»)

Форма проведення

Цільова аудиторія

Терміни проведення

Місце проведення

Відповідальний (і)

Відмітка про виконання

1

 Презентація програми.

 

Батьківські збори

Батьки учнів 7 класу

02.09

Актова зала

Момро В.І.

 

2

Вхідне анкетування

 

Учні 7 класу

21.09

Класна кімната

Момро В.І.

 

3

Свято здоров’я

ранок

Учні1-4 класів

листопад

Актова зала

Момро В.І.

Вчителі початкових класів

 

4

«Здоровим бути класно!»

Виставка малюнків і колажів

Учні 5-11 класів

листопад

Фойє школи

Момро В.І.

Негуляєва Л.Ю.

 

5

«Здоров’я – найцінніший скарб»

Круглий стіл

Батьки , педагоги , лікарі

грудень

Актова зала

Момро В.І.

Негуляєва Л.Ю

 

6

«Здоровим бути модно»

Інтелектуальний турнір

Учні5-6 класів

лютий

Актова зала

Яременко Ю.В.

 

7

Методичне об’єднання соціальних педагогів та психологів  «Співпраця школи  та родини у формуванні навичок здорового способу життя»

семінар

Спеціалісти психологічної служби району

лютий

Степанецька спеціалізована школа І-ІІІ ст..

Момро В.І.

Пітутіна М.В.

 

8

Вихідне анкетування

 

Учні 7 класу

квітень

Класна кімната

Момро В.І.

 

9

День сім ї у школі

Родинне свято

Батьки, учні

травень

Актова зала

Момро В.І.

Класні керівник и

 

10

«Здорові духом»

Спортивне свято

Батьки, учні

жовтень

стадіон

Момро В.І.

Класні  керівники

Гарбуз О.Г.

 

11

«Відверта розмова»

Факультатив

Учні 7 класу , батьки

Січень - квітень

Актова зала

Момро В.І.

 

ć
Станіслав Іванович Яременко,
15 лют. 2017 р., 23:30
ć
Станіслав Іванович Яременко,
15 лют. 2017 р., 23:32
ċ
подумайте о ребенке.flv
(8174k)
Станіслав Іванович Яременко,
15 лют. 2017 р., 23:37
ć
Станіслав Іванович Яременко,
15 лют. 2017 р., 23:33
Comments